Dwory Drugie - Przestronnie i funkcjonalnie na poddaszu remizy

Niewykorzystane dotąd poddasze remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dworach Drugich zmieniło się nie do poznania. Kosztem blisko 80 tys. zł powstała kilkudziesięciometrowa sala konferencyjna wraz z aneksem kuchennym i wydzieloną toaletą ...


Niewykorzystane dotąd poddasze remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dworach Drugich zmieniło się nie do poznania. Kosztem blisko 80 tys. zł powstała kilkudziesięciometrowa sala konferencyjna wraz z aneksem kuchennym i wydzieloną toaletą.

 

Adaptacja poddasza trwała kilka tygodni. Efekt jest imponujący. Do dyspozycji strażaków i lokalnej społeczności zostały oddane pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 70 m kw.

 

– Przebudowa poddasza wymagała wcześniejszego wykonania ocieplenia oraz wzmocnienia konstrukcji dachu i stropu. Niezbędna była przebudowa istniejących instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i c.o. – wylicza Jarosław Wideł z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy Oświęcim.

 

W odbiorze zadania, który nastąpił 9 października uczestniczyli wójt naszej gminy Małgorzata Grzywa, sołtys Dworów Drugich Stanisław Nowotarski, przedstawiciele miejscowej straży pożarnej, wykonawcy oraz dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim – Jadwiga Szczerbowska.

Pani wójt jak i pozostali obecni na odbiorze wyrazili nadzieję, że oddana właśnie do użytku sala będzie dobrze służyła zarówno miejscowym strażakom, jak i pozostałym mieszkańcom wsi.

 

Na realizację tego zadania gmina Oświęcim uzyskała dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2013”. Przypomnijmy że w zeszłym roku w ramach tego programu blask odzyskała strażnica w Brzezince.


 

GALERIA