Dwory Drugie - Zapachniało świętami ...

Bardzo świątecznie zrobiło się w Dworach II w niedzielne popołudnie, 16 grudnia. W tym właśnie czasie, jak już wieloletnia tradycja w naszej gminie nakazuje, odbywała się impreza kulturalna z cyklu „Spotkania z Tradycją Świąteczną” – Wigilia 2012 ...

Bardzo świątecznie zrobiło się w Dworach II w niedzielne popołudnie, 16 grudnia. W tym właśnie czasie, jak już wieloletnia tradycja w naszej gminie nakazuje, odbywała się impreza kulturalna z cyklu „Spotkania z Tradycją Świąteczną” – Wigilia 2012.

 

Licznie przybyli mieszkańcy naszej gminy oraz zacni goście z wójtem Małgorzatą Grzywą na czele wysłuchali świątecznych koncertów: zespołu Holan z Zaborza, grupy śpiewaczej z Dworów II oraz muzycznie uzdolnionej młodzieży z tej wsi.

 

W iście radosny nastrój świąt Bożego Narodzenia wprowadził słuchaczy zespół Audiogirls, promujący świeżo nagraną  płytę z kolędami. Krążek, nagrany dzięki finansowemu wsparciu Fabryki Maszyn i Urządzeń Omag w Brzezince, trafił do wszystkich uczestników imprezy wraz ze świątecznymi życzeniami.


W konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny wyróżniono Koła Gospodyń Wiejskich z Dworów I, Brzezinki, Dworów II, Pław, Harmęż i Włosienicy. Przewodniczące tych kół odebrały nagrody z rąk pani wójt, zaś do wszystkich szefowych KGW, biorących udział w prezentacji stołu wigilijnego, tj. z Babic, Broszkowic, Brzezinki, Dworów, Dworów II, Grojca, Harmęż, Osady Stawy Grojeckie, Pław, Poręby Wielkiej, Włosienicy i Zaborza  trafiły podziękowania, upominki oraz nagroda specjalna: bon świąteczny ufundowany przez Wójta Gminy Oświęcim. 

 

A potem nadszedł czas degustacji wspaniałych potraw, przygotowanych przez gospodynie z gminy i miasta Oświęcim. Wszystko  wyglądało pięknie i smakowało wybornie. Ale przecież nie mogło być inaczej, bowiem kunszt kulinarny naszych pań z KGW znany jest nie od dziś.

 

Imprezę uświetniła wystawa szopek bożonarodzeniowych – pokłosie konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową w Porębie Wielkiej i Radę Sołecką z tej wsi. Całości dopełniły stoiska świąteczne z przepięknymi  ozdobami świątecznymi Uniwersytetu Każdego Wieku z Włosienicy oraz Pasieki „Malwa” Krzysztofa Zycha z Grojca.

 

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim we współpracy ze stowarzyszeniem Lokalna Grupa Rybacka „Dorzecze Soły i Wieprzówki”.


Tagi

GALERIA