60 lat KGW w Dworach Drugich

Koło Gospodyń Wiejskich świętowało 19 listopada jubileusz 60-lecia śpiewem i biesiadą z udziałem przyjaciółek i przyjaciół z gminy i regionu.

W sali Domu Ludowego zebrały się byłe członkinie i przewodniczące innych kół z gminy. Nie zabrakło strażaków z zarządu miejscowej OSP. Podziękowania i życzenia na ręce przewodniczącej złożyli wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, jego zastępca Mirosław Smolarek, sołtys Stanisław Nowotarski, prezes Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Danuta Kożusznik oraz prezes Miejsko-Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Stanisław Chowaniec. Dyrektor OKSiR Jadwiga Szczerbowska odczytała okolicznościowy list od Haliny Skrzyprzyk, przewodniczącej Rady Kobiet Kół Gospodyń Miasta i Gminy Oświęcim


Do Koła w Dworach Drugich należy obecnie 20 gospodyń. Przygotowują szkolenia, pokazy i kursy, a także dbają o kondycję na zajęciach z aerobiku. Organizują dożynki, bale andrzejkowe i sylwestrowe oraz imprezy z okazji Dnia Kobiet. Urządzają także ołtarz na święto Bożego Ciała. Od 2012 roku z inicjatywy członkiń Koła działa Zespół Śpiewaczy "Dworzanki", którego występ uświetnił jubileuszową uroczystość.

 

zdjęcia: Robert Grabowski

GALERIA