Remonty Remiz OSP w Gminie

Rozpoczęły się prace remontowe w Remizach OSP Brzezinka oraz OSP Dwory Drugie. W ramach inwestycji zostaną przeprowadzone inwestycje związane m.in.: z garażami jednostek OSP, na łączną kwotę ponad 90 tysięcy złotych.

Ochotnicze Straże Pożarne odgrywają znacząca rolę społeczną w naszej gminie. Z jednej strony odpowiadają za poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców, a jednocześnie w mniejszych miejscowościach – jak np. Dwory Drugie – Remizy OSP są centralnym miejscem wsi, miejscem ważnych wydarzeń kulturalnych i społecznych oraz codziennych spotkań mieszkańców. Z kolei OSP Brzezinka funkcjonuje w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Jako Gmina powinniśmy i chcemy dbać o nasze OSP, stąd zrozumienie i kroki podejmowane w celu zapewnienia ochotniczym strażakom jak najlepszych warunków do służby. Warto podkreślić liczne starania o dofinansowania zewnętrzne dla jednostek OSP, składane przez Urząd Gminy Oświęcim każdego roku. Mowa tutaj m.in. o programie „Małopolskie Remizy”, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie dla OSP Stawy Monowskie (39 450 tys. zł) oraz OSP Poręba Wielka (12 481 tys. zł.) czy też dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizacje budynków OSP – zaznacza Zastępca Wójta Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek.

Najnowsze remonty w remizach będą się odbywały w maju i czerwcu tego roku. Ich całkowity koszt wyniesie ponad 90 tys. zł.

W Brzezince w dniu 18 maja br. został przekazany plac budowy inwestycji pn. "Remont garażu w remizie OSP w Brzezince". Prace budowlane obejmują między innymi:

- remont ścian wewnętrznych i stropu,

- remont kanału,

- remont kanalizacji podposadzkowej,

- wykonanie posadzki epoksydowej,

- wymianę stolarki drzwiowej,

- modernizację instalacji elektrycznej.

Wartość prac - ok. 62 tys. zł. Termin wykonania: 30 czerwca 2016 r.

W maju w Dworach Drugich rozpoczęte zostały prace remontowe w budynku remizy.  W ramach inwestycji zostaną wykonane następujące prace:

- wymiana bramy garażowej i drzwi wejściowych,

- docieplenie ścian i stropodachu,

- poprawa odwodnienia poprzez wymianę rynien i rur spustowych,

- korekta instalacji elektrycznej.

Wartość prac - ok. 30 tys. zł. Termin wykonania: 15 czerwca 2016 r.